Кыргызча (Кыргызстан)Russian (CIS)Türkçe (Türkiye)English (United Kingdom)

Cumhrubaşkanı Atambayev Resmi Bir Ziyareti İle Güney Kore’ye Gitti

Cumhrubaşkanı Atambayev Resmi Bir Ziyareti İle Güney Kore’ye Gitti

Seul, 18 Kasım. /Kabar/. Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev resmi bir ziyareti ile Güney Kore’nin başkenti Seul şehrine geldi.

Cumhurbaşkanı bu ziyareti sırasında, Güney Kore Cumhurbaşkanı Pak Kin Hyo, Güney Kore Ulusal Meclis Başkanı Kang Chang-Hee ve Güney Kore’nin diğer bakanlık ve müdürlüklerinin yöneticileri ile ikili görüşmeler yapacak. Ayrıca, Atambayev, Eximbank Başkanı Kim Young Kwang, Güney Kore Yolsuzlukla Mücadele Önlemleri ve İnsan Hakları Savunma Komitesi Başkanı Lee Sung Bo ile bir araya gelecek, hem de iş forumuna katılacak ve Kore televizyon kanalı YTN’e röportaj verecek.

Görüşmelerde iki taraf, siyasi, ticari, ekonomik, kültürel ve sosyal alanlarda ikili işbirliği derinleştirme konularını, hem de karşılıklı ilgi sağlayan uluslararası konuları ele alacak. Ayrıca, resmi ziyaretin sonucunda nihai belgeyi kabul etme ve bir takım ikili belgeleri imzalama planlanıyor.

Belirtildiği gibi, Kırgızistan Cumhurbaşkanı’nın önümüzdeki ziyareti, Kırgızistan ve Güney Kore arasında ikili ve çok yönlü işbirliğini pekiştirmeyi ve yeni bir itki vermeyi amaçlamaktadır.

Kyrgyz National News Agency

To read news from Kyrgyz Republic please visit Kyrgyz State National News Agency KABAR. click here.

National Bank of Kyrgyz Republic

The National Bank of the Kyrgyz Republic, financial data and exchange rates. click here.

Dictionary in Kyrgyz

Basic translation support to those who seek specific word in Kyrgyz language. click here.