Кыргызча (Кыргызстан)Russian (CIS)Türkçe (Türkiye)English (United Kingdom)

Kırgız Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Ermek İBRAİMOV Yenimahalle Belediye Başkanı Sayın Fethi YAŞAR'I makamında ziyaret etti.

Kırgız Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Ermek İBRAİMOV Yenimahalle Belediye Başkanı Sayın Fethi YAŞAR'I makamında ziyaret etti.
Yenimahalle Belediyesi ile işbirliği içinde olmak istediklerini belirten İbrahimov, Yaşar'ı çalışmalarından dolayı tebrik ettti.
 
Yaşar'dan Kırgızlara park sözü
Yenimahalle Belediyesi'nin sınırları içerisinde bulunan Ünlü Kırgız yazarın adının anıldığı Cengiz Aytmatov Caddesi'nden duydukları memnuniyeti dile getiren İbrahimov,"Birçok büyük isimleri hem parklarınızda hem de sokak ve caddelerinizde yaşatıyorsunuz. Sizinle tanışmak ve belediyeniz ile iş birliği içerisinde olmak istiyoruz. Sanata ve sanatçıya göstermiş olduğunuz hassasiyet bizleri memnun ediyor" diye konuştu.
 
Kırgızistan Ankara Büyükelçiliği'ni makamında ağırlamaktan onur duyduğunu belirten Yaşar, yapım aşamasında olan parklardan birine Kırgızistan Parkı ismi vereceğini belirtti. Yaşar, "Kırgızistanın kültür ve medeniyetini taşıyacak olan yeni parkımıza Kırgızların önderinin heykeli ve kırgızistandan ağaç getirilip dikilebilir. Festival gibi tüm aktivitelerinizi bu parkta kolayca gerçekleştirebilir ve Yenimahallelilerle samimi bir diyaloglar yaşayabilirsiniz" diye konuştu.
 
Yaşar'ın misafirperverliğine teşekkür
Yaşar'ın Kırgızistan Park'ı teklifini sevinçle karşılık veren İbrahimov, " Biz burada sizinle olmaktan gurur duyduk. Bize gösterdiğiniz ilgi ve alaka için teşekkür ederiz. Kırgızistan Park'ının Yenimahalle'de yaşatılacak olması bizleri memnun etti" dedi.
 
Yaşar, Ermek ile olan samimi diyaloglarının ardından Kırgistan'ın yerel kıyafeti Çapan'ı ve Kalpak şapkasını giydi. Ayrıca Yaşar'a Cengiz Aytmatov'un önemli eserlerinden biri olan "Cemile" hediye edildi. Yaşar, hediyeleri karşılıksız bırakmayarak Yenimahalle Belediyesi adına plaket takdim etti.

Kyrgyz National News Agency

To read news from Kyrgyz Republic please visit Kyrgyz State National News Agency KABAR. click here.

National Bank of Kyrgyz Republic

The National Bank of the Kyrgyz Republic, financial data and exchange rates. click here.

Dictionary in Kyrgyz

Basic translation support to those who seek specific word in Kyrgyz language. click here.